dış mekan düğün fotoğrafı

Dış Mekan Çekimi

Dış mekan çekimleri nasıl yapılır?

Dış mekan çekimi genel olarak sizlerin istekleri doğrultusundaki mekanlar esas alınarak çekilir. İstek ve arzularınızın tarafımızdan önemsenmesinin yanı sıra yıllanmış teknik bilgilerimiz ve profesyonelliğimiz ortaya konularak bazı yönlendirmeler ve tavsiyeler mekan seçme konusunda belirleyici olabilir.

Her alanda olduğu gibi dış mekan çekimi sırasında da en doğru açı ve ışığı tespit ederek en kaliteli çekimleri yapmak ve sonuçtan memnun kalmanızı sağlamak en birincil görevimiz olarak kalitemizi belli eden en önemli hususlardan bir tanesidir. Doğru açı ve ışık fotoğraf çekimlerinde en fazla önem verilmesi gereken hususlardan bir tanesidir. Fotoğrafçılığın temeli olan açı ayarlamaları doğru yapılmadığı taktirde mekan, manzara veya model ne kadar ilgi çekici ve güzel olursa olsun, açı ayarlamalarındaki yanlışlar ile fotoğraf çok kötü olabilir.

Işık ayarlamaları ise açıdan sonra en önemli teknik noktadır. Doğru ışık ayarlamaları mekanın var olan ışığına göre şekillendirilerek ayarlanır. Bazı mekanlarda ışığı dik olarak yansıtmak gerekliyken bazı mekanlarda ise ışık yarı çaptan yansıtılmaktadır. Ürün ve katalog çekimlerinde ise çeşitli farklı açıdan ışık yansımaları kullanılır.

Dış mekan fotoğraf çekimi

Dış mekan çekimi genel olarak tercih edilen alternatifler belirli sanat akımlarının hak ettiği değeri nihayet görmesi ile beraber tarihi ve yapısal olarak güçlü aynı zamanda manzarası gözle görülebilir bir şekilde mükemmel olan yerler tercih edilmektedir. Tercihler yapıldıktan sonraki adım bir araya gelip fotoğrafın açısı ve fotoğrafın temasında belirleyici husus olan isteklerinizi bize aktarmanız ile beraber çekim anında bazı yönlendirmeler ile pozlarda değişiklikler yapmaktır. Çekimlerde kullandığımız her biri birbirinden kaliteli ve profesyonel derecede ekipmanlarımız, kaliteyi esas aldığımızdan vazgeçilmezimizdir. Dış mekan çekimi sonrası fotoğraflarda istenmeyen bazı pürüzler çeşitli programlar ile yok edilir ve sunulur.