Kategori
Fotoğrafçılık
Hakkında

Otel fotoğrafçılığında son nokta!
Görsel bilim dallarının reklam yapmakta en etkili biçimde kullanılabilen bir çeşidi olan otel fotoğrafçılığı en iyi poz anlayışı ile özellikle gözde oteller tarafından tercih edilmesinin en baş nedeni oteller açılış sonrası kendilerini insanlara göstermek ve kalitesini belli etmek ister. Otel gibi büyük işletmelerinin en fazla ihtiyaç duymakta olduğu hizmetlerden biri haline gelmiştir. Otel tanıtımlarınızda sizler için en kaliteli çekimler yapacağımıza sonsuz güvenebilirsiniz. Otel fotoğraf çekimleri otelin aylık gelirine de oldukça büyük katkılar sağlamaktadır.

Otel fotoğrafçıları ne yapar?

Öncellikle Otel fotoğrafçıları müşterilerin talep ve isteklerine göre hareket etmelidir. Bun kendine baş kural belirleyen fotoğrafçılar işlerinde her zaman daha başarılı ve kendini bilir bir şekilde ilerler bunun sonrasında kaliteli bir fotoğrafçı çekim yapacağı otelin her detayına özen göstermelidir. Otelin her mekanını ayrı bir özenle en ince detayına kadar keşfetmeli ve buna uygun çekimler yapmalıdır. Ayrıyeten çekim sırasında aceleci davranmamak oldukça önemlidir. Acele çekilen fotoğraf çekimlerinde ince noktalar objektife yansımadığından ortaya oldukça orantısız ve kalite seviyesi oldukça düşük pozlar çıkabilmektedir. Bu nedenle otel fotoğrafı çekimleri günler hatta haftalar bile sürebilmektedir. Bu nedenle otel fotoğraf çekimlerinde acele iş yapmak oldukça yanlış bir davranıştır. Bunların sonrasında otel fotoğrafçısı yaptığı keşifler sonucunda mekanın en gözde yerlerini yakalayabilmeli ve çekimlerinde zaman zaman otel müşterilerine yer vermelidir.

Otel fotoğraf çekimi hangi alanlarda yapılır?

Aynı zamanda otelin eğlence mekanlarında yapılan çekimleri de oldukça büyük önem taşır. Yapılan çekimler ile görenlerin o oteli tercih etmesini sağlamak gerekir. İşte tam da bu nokta da fotoğrafçının bir müşteri gibi düşünmesi gerekir. Ve eğer gerçek müşteri o olsaydı bir otelden nasıl beklentileri olurda ve ne tarz fotoğraflar onu kendine çekerdi. Bu düşünce yapılan fotoğraf çekimleri fotoğrafçının teknik bilgisi ile birleşince eminiz ki ortaya oldukça kaliteli işler çıkacaktır. Dış mekan otel fotoğraf çekimleri konusunda mümkünse geniş açılı pozlar alınmalıdır. Çekilen fotoğrafların reklam amacı ile kullanılacağını kesinlikle unutmamalı ve buna uygun lens ayarlamaları yapılmalıdır.