Hakkında

Fotoğrafçılıkta İstanbul…

İstanbul, gerek nüfusu gerek modernliği ile Türkiye’nin en büyük şehridir. Metropol olarak adlandırılan ve her yıl binlerce turist ağırlayan İstanbul,  modern yapıların yanı sıra bir çok tarihi mekana da ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle fotoğraf çekimleri için eşsiz manzaralara sahip olan İstanbul hem iç hem de dış mekan çekimleri için fotoğrafçılara mükemmel bir çalışma alanı sunuyor.

Özellikle son dönemde şehirde daha fazla artan modernleşme ve kalkınma ile ziyaretçi sayısı ciddi şekilde artış göstermiştir. Özellikle tarihi mekanlara akın eden turist sayısı oldukça fazladır. İşte İstanbul’da fotoğraf çekimi için tercih edilebilecek 3 mekan ve özellikleri;

 

  • Rahmi koç müzesi:

Rahmi Koç müzesi, özellikle düğün fotoğraf çekimi için sık olarak tercih edilen tarihi bir müzedir.

  • Hidiv Kasrı:

Hidiv kasrı da eşsiz dekoru ve tarihi yapısı ile her yıl binlerce turist ağırlamanın yanı sıra düğün fotoğrafçılarının en sevdiği mekanlardan bir tanesidir.

  • Ihlamur kasrı

Yine düğün fotoğraf çekimi ve benzeri çekimler için en çok tercih edilen mekanlardan bir tanesi ile karşı karşıyayız. Eşsiz manzarası ve fotoğraflara renk katan birbirinden güzel fonları ile çiftlerin en güzel günlerini mükemmel anılara dönüştürmek için ziyaretçilerini bekliyor.

Daha bir çok eşsiz mekana sahip olan İstanbul her zamanki gibi bu yıl da fotoğrafçıların ve fotoğraf hizmeti almak isteyenlerin odak noktası haline gelecek gibi gözüküyor, bir sonraki yazımızda görüşmek üzere…