Hakkında

İstanbul, yıllardan beri her türlü fotoğraf çekimi için tercih edilen Türkiye’nin en kalabalık, en gelişmiş ve en metropolleşmiş ilidir. Her yıl sadece fotoğraf çekimlerinin değil, binlerce farklı ülkelerden turiste ev sahipliği yapan İstanbul, özellikle son dönemde düğün sezonlarının da açılması ile yeni bir döneme başlamıştır. Düğün fotoğrafçılığında zirve!

Diğer tüm çekimler gibi düğün fotoğraf çekimi konusunda da en dikkate alınması gereken hususlardan bir tanesi fotoğrafın çekileceği alan, yani teknik adı ile arka plandır. Arka plan ne kadar güçlü olur ise fotoğrafların kalitesi de o oranda artar. İstanbul da binlerce mükemmel manzaraya ve atmosfere sahip iç ve dış mekan bulunmaktadır. Çiftler arasında bu mekanlardan seçim yapmak bir hayli zor olsa da, her noktanın birbirinden güzel ve fotoğraf çekimi için çok uygun olduğunu unutmamak gerekiyor.

İstanbul’da düğün fotoğraf çekimi için tercih edebileceğiniz mekanlar;

İstanbul’da birçok mekan bulunsa da aralarından tabii ki en fazla tercih edilen ve her yıl olduğu gibi bu yıl da odakları üzerine çekerek binlerce çifti ağırlayacak olan mekanlardan bazılarını sizler için bu yazımızda bir araya getirdik.

  • Yıldız Parkı

Avrupa yakasının güzide mekanlarından bir tanesi olan yıldız parkı, İstanbul’da dış çekim yaptırmak isteyen çiftlerin tercihlerinin en başında geliyor.

  • Fenerbahçe Parkı

Yine Avrupa yakasında yer alan Fenerbahçe Parkı, eşsiz manzarası ile ücretsiz düğün fotoğraf çekimi yaptırabileceğiniz mekanlar arasında.

  • Rahmi Koç Müzesi

Haliç kenarında yer alan rahmi koç müzesi, eşsiz tarihi ile hem iç mekan fotoğraf çekimi hem de dış mekan fotoğraf çekimi için oldukça uygun mekanlar arasındadır.

Daha birçok mekan bulunan İstanbul, her yıl olduğu gibi fotoğraf çekimlerine de ev sahipliği yapmaya devam ediyor.