Hakkında

 

İstanbul’da genel olarak dış çekimler oldukça sık bir şekilde yapılmaktadır. Özellikle eşsiz tarihi ve mükemmel manzaraları ile İstanbul muhteşem bir şehirdir ve her yıl binlerce turist ağırlamaktadır. Yaz mevsiminin de yaklaşması ile beraber düğün sezonları da yavaşça açılmaya başlamıştır. Genel olarak düğün fotoğraf çekimi yapılan mekanlar eski zamanlarda daha çok iç mekan fotoğraf çekimi tarzında yapılırken, artık dış çekimler daha fazla tercih edilmektedir. İstanbul’da birçok fotoğraf alanı vardır. Bunlardan kimileri tarihi ile kimileri ise eşsiz manzarası ile ön plana çıkarak tercih edilmektedir. İstanbul’da dış çekim mekanları konusunda göz atacak olur isek;

  • Galata
  • Kız kulesi
  • Yerebatan sarnıcı
  • Özgürlük parkı
  • Kanlıca
  • Göztepe parkı

Ve daha birçok dış mekanı örnek olarak gösterebilmemiz mümkündür.

DIŞ ÇEKİM MEKANI SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM ?

Dış mekan fotoğraf çekimi konusunda seçtiğiniz fotoğrafçının yanı sıra sizlerin de dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalardan bahsedecek olur isek ilk başta tercihlerinize ve zevkinize göre seçtiğiniz dış mekanın fotoğraflarınız için uygun olması gereklidir. Fotoğrafların güzel çıkmasında ve ebediyen sizlerle beraber yaşamlarını sürdürmelerine ilişkin en önemli noktalardan bir tanesi arka plandır. Bu nedenle seçtiğiniz mekanın iç veya dış olmaksızın ayırt etmeden uygun arka planlara sahip olması gerekmektedir.

Özellikle düğün fotoğraf çekimi denildiği zaman arka plan normal fotoğraflardan daha ön planda olarak ilgi çekici olmalıdır. Hayatınızda belki de bir gün yaşayacağınız bu muhteşem günün anılarının daima sizinle beraber yaşaması ve fotoğraflarınıza baktığınızda sizi o günlere götürecek kadar etkili ve kaliteli yapılmış çekimler eşsiz bir güzelliği hayatınıza katacaktır. Boğaç Göl, bu konuda yaptığı çalışmalar ve yılları bulan deneyimleri ile en mükemmel düğün fotoğraf çekimlerini gerçekleştirmektedir. Tamamen sizin isteklerinize ve arzularınıza göre mekan seçimi ve pozlama yaparak, çekim öncesi rahatlamanız için çeşitli metotlar kullanarak çekimlerinizi daha rahat yapmanızı sağlamaktadır.