Gelin damat dış çekim

 

Dış çekim özellikle son dönemlerde dünya evine adım atacak çiftlerimiz tarafından oldukça rövanş gören çekim alanları arasında girmiştir. Genellikle dış mekan çekimleri düğün fotoğraf çekimlerinde tercih edilmektedir. İstanbul’un geniş tarihi yapısı her yıl çok fazla turiste ev sahipliği yapar iken fotoğraf çekimlerinde de yerlilerimiz en mükemmel tarihi yapılarımızdan hem iç hem de dış mekan olarak yararlanmaktadırlar. Bu nedenle günümüz fotoğraf çekimlerinde dış mekanlara verilen önem çok büyüktür. Her yıl düğün için tercih edilen tarihi mekandan bir tanesi galata kulesidir. Daha sonra Yerebatan sarnıcı, Beykoz korusu, boğaz köprüsü gibi dış mekanlardır. Bu ve bunun gibi tonlarca tarihi mekanda çekim yapmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

düğün fotoğrafçısı

düğün fotoğrafçısı

Dış mekan çekimlerinde nelere dikkat edilmelidir?

Fotoğraf çekimlerinde öncelikle teknik bilgiler çok önemlidir. Mekan seçimi bunlardan en önemli olanlarıdır. Fotoğrafları güzel gösteren en önemli noktası arka planlarıdır. Arka plan bir fotoğrafın %90 oranını oluşturan zeminidir. Sade ve renksiz arka fonlar katalog çekimlerinde kullanılırken gelin damat  dış mekan çekimleri veya hatıra fotoğraflarında, özellikle düğün, nişan, çift çekimleri gibi çekimlerde hem arka plan hem de modellerin belirgin olması amaçlanarak arka plan en iyi şekilde kullanılır. Bu nedenle dekoratif yanı güçlü dış mekanlarda oldukça fazla çekim gerçekleştirilmektedir.

 

Artık hemen hemen her çift düğün fotoğraf çekimlerini dış mekanlardan yana tercih ediyor. Ddş mekan çekimleri öncesi fotoğrafçılık adına gerekli her malzemenin yerine ve gereğine göre hazırlanması ve ayarlanması gerekir. Özellikle dış mekanlarda ışık hava durumuna bağlı olduğundan ışık önlemesi için veya ışığın az geldiği ortamlarda ışık dengesini arttırmak amacıyla bazı materyaller kullanılır Veya ışıksız alanlarda, hava şartlarının kapalı olduğu yerlerde seyyar ışıklar kullanılır. Fotoğraf çekimlerinde kullanılan lensler oldukça önemlidir. Lenslerin çeşitliliği kullanım alanına göre değişir. Bu nedenle yedek lensler her zaman bulunmalıdır. Fotoğraf çekimleri için her zaman kaliteli ve profesyonel bir fotoğrafçı ile çalıştığınızdan emin olmak fotoğraflarınızın düzgün bir şekilde çıkmasında önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle fotoğrafçı seçmeden önce kapsamlı bir araştırma yapmanız sizin için yararlı bir yaklaşım olacaktır. Fotoğraf çekimlerinden sonra uygulanan bazı programlarla desteklenen iyileştirmeler yapılmaktadır. Bu ve bunun gibi soru veya görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.